Jak zawnioskować o kredyt konsolidacyjny dla rolnika

Refinansowanie kredytu to najprościej mówiąc zastąpienie jednego kredytu innym kredytem czy też przeniesienie obecnych zobowiązań do innego banku.

Przykład:
Jeśli posiadasz kredyt w bankach A i B to możesz wystąpić z wnioskiem o refinansowani ich w banku C. Wtedy bank C spłaca Twoje kredyty w bankach A i B. Finalnie Twoje zobowiązania w bankach A i B zastąpione zostają kredytem w banku C. Oczywiście sam decydujesz czy okres kredytu ma zostać taki sam jak obecnie pozostał Ci do końca zobowiązań, czy też chcesz go zwiększyć lub zmniejszyć

Konsolidacja kredytów gotówkowych

Takie rozwiązanie może okazać się korzystne w wielu przypadkach. Jednym z nich jest sytuacja w której zdecydowałeś się na krótki okres kredytu, a rata która na początku nie stanowiła problemu, obecnie znacznie obciąża Twój budżet. W związku z tym jeśli zawnioskujesz o refinansowanie kredytu to otrzymasz możliwość wydłużenia czasu kredytowania przez co Twoja miesięczna rata zmniejszy się znacząco.

Kolejnym przykładem może być sytuacja w której posiadasz już kilka kredytów w różnych bankach, na różnych warunkach czy też płatność raty występuje w innych dniach. Dzięki konsolidacji kredytów możesz połączyć wszystkie Twoje obecne zobowiązania w jeden kredyt, w jednym banku, najpewniej z niższą ratą.

Kiedy refinansować kredyt rolniczy

Warto pomyśleć o refinansowaniu kredytu również w sytuacji w której brakuje Ci zdolności kredytowej na wolną gotówkę. Bardzo często w momencie kiedy decydujesz się na konsolidację to zmniejsza się Twoja miesięczna rata, dzięki czemu uwolniona zostaje zdolność kredytowa. W przypadku takiego kredytu oprócz konsolidacji, bank potrafi zaproponować dodatkowe środki które wcześniej nie były dostępne.

W FinRol za darmo sprawdzimy dla Ciebie oferty kredytów konsolidacyjnych oraz porównamy jak spadnie Twoja rata jeśli zdecydujesz się na refinansowanie obecnych kredytów.

Jeśli jesteś zainteresowany porównaniem swoich obecnych warunków kredytu z ofertami dostępnymi aktualnie w bankach lub zdecydowałeś się złożyć wniosek o refinansowanie to zapraszamy Cię do kontaktu z nami. Zadzwoń do nas lub zostaw do siebie numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym możliwym terminie