Leasing dla rolnika – jak otrzymać

Leasing dla rolnika to bardzo często wykorzystywane narzędzie, głownie ze względu na to, że stanowi on tanie finansowanie maszyn rolniczych. Przy okazji jest dobrą alternatywą dla kredytu w banku.

Możesz otrzymać leasing na maszyny używane oraz na zupełnie nowy sprzęt. Wiele banków oraz instytucji leasingujących oferuje korzystne warunki na stosunkowo długi okres finansowania.

Leasing maszyn rolniczych – czy się opłaca

Wyróżnia się dwa typy leasingu tj. leasing operacyjny oraz leasing finansowy.

Leasing operacyjny opłaca się najbardziej rolnikowi zarejestrowanemu jako czynny płatnik podatku VAT. Natomiast w przypadku rolnika ryczałtowego – najkorzystniejszy będzie leasing finansowy.

Maksymalny okres trwania leasingu wnosi 120 miesięcy tj. aż 10 lat. Spłata leasingu może odbywać się w ratach miesięcznych, kwartalnych, półrocznych lub rocznych. To Ty decydujesz, który rodzaj spłaty będzie dla Ciebie najwygodniejszy. 

Leasing dla rolnika bez wkładu własnego

W wielu przypadkach, dla naszych klientów uzyskujemy oferty bez wymaganego wkładu własnego. Oznacza to, że całość wartości kupowanej maszyny podlega finansowaniu. Zdarzają się też przypadki kiedy to klienci sami proponują np. 10% wartości maszyny jako wkład własny.

Jeżeli szukasz najkorzystniejszej oferty leasingu – skontaktuj się z naszymi ekspertami. Zadzwoń lub zostaw do siebie numer telefon w formularzu na stronie. Oddzwonimy do Ciebie w najbliższym możliwym terminie