Kredyty dla rolników. Uzyskaj kredyt dla rolnika na Twoich warunkach. Gotówka na dowolny cel pomoże Ci w opłaceniu bieżących wydatków. Kredyty konsolidacyjny dla rolników pomoże Ci w odzyskać finansowy oddech i nie płacić wysokich rat.

Statystycznie rolnicy rzadziej korzystają z usług kredytowych w porównaniu do pozostałych grup zawodowych. Wynikać to może z różnego rodzaju dotacji lub dopłat dostępnych z ramienia Unii Europejskiej. Jednak jest też spora grupa rolników, którzy korzystają aktualnie z pożyczek. Co ciekawe, równie chętnie po oferty związane z finansowaniem sięgają zarówno właściciele tych mniejszych gospodarstw jak i tych większych.

Obliczanie zdolności kredytowej dla rolników

Rolnicy należą w Polsce do szczególnej grupy zawodowej. Duża część posiada na własność rokujące gospodarstwa rolne, których wartość zazwyczaj szacuje się na kilkaset tysięcy złotych. Takie gospodarstwa spokojnie mogą stanowić podstawę zdolności dla pożyczek na dowolny cel w oczach instytucji oferujących produkty kredytowe.

Ważna w tym przypadku jest historia związana ze wcześniej uzyskanymi finansowaniami, a więc ich właściwą i terminową spłatą. Pojedyncze opóźnienia w spłacie rat lub brak historii kredytowej w BIK nie wykluczają możliwości otrzymania kredytu na dowolny cel. Ponadto istotna jest również bieżąca sytuacja majątkowa danego gospodarstwa, co oznacza:

  • czy rolnik jest właścicielem gospodarstwa i ziemi rolnej, czy dzierżawcą;
  • czy rolnik jest samodzielnym właścicielem ziem, czy też są określeni współwłaściciele;
  • czy gospodarstwo ma produkcję roślinną czy zwierzęcą;
  • czy rolnik otrzymuje dotacje z Unii Europejskiej;

kredyty dla rolników finrol

Kredyty dla rolników — w jakiej sytuacji warto skorzystać?

Produkty związane z ofertą kredytów dla rolników wykorzystane mogą być w różnorodny sposób. Warto pamiętać, że finansowanie wykorzystane np. w celach inwestycyjnych to rozwój gospodarstwa rolniczego, a co za tym idzie to również potencjalnie wyższy obrót i przychody takiego gospodarstwa. Do celów można zaliczyć m.in.:

  • Modernizacja gospodarstwa — inwestycja w nowoczesne maszyny rolnicze oraz wyposażenie gospodarstwa. Uzyskanie kredytu dla rolnika w tym celu to usprawnienie oraz optymalizacja pracy;
  • Dokupienie ziemi rolnej — jest to niewątpliwie rodzaj inwestycji długoterminowej, która na początku wymaga nakładów, a co za tym idzie warto skorzystać z możliwości pożyczki, która będzie wykorzystana w tym celu;
  • Pokrycie strat — z różnych przyczyn gospodarstwo rolne może ponieść starty lub utracić płynność finansową. Nie wszystkie sytuacje da się przewidzieć lub pokryć z ubezpieczenia. Finansowanie uzyskane na pokrycie bieżących zobowiązań nie będzie powodowało tworzenia się spirali długu;

To tylko przykładowe cele, na które mogą być wykorzystane środki uzyskane z tytułu oferty: kredyty dla rolników. Warto skorzystać z tego typu rozwiązań zarówno w przypadkach czasowej utraty płynności finansowej, jak i w celach inwestycyjnych, gdyż będzie to skutkowało rozwojem gospodarstwa rolnego.

Kredyty dla rolników – sprawdź ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie

Sprawdź jaką ofertę kredytu przygotowaliśmy dla Ciebie – skontaktuj się z naszym doradcą wysyłając formularz na stronie lub zadzwoń do nas. Dane do kontaktu znajdują się tutaj – Kontakt Finrol