Kredyt dla rolnika powinien być jak najmniejszym obciążeniem dla Twojego portfela. Jeżeli interesuje Cię kredyt inwestycyjny, zakup maszyn na kredyt, czy kredyt gotówkowy dla rolnika to rozsądnym rozwiązaniem będzie porównanie wielu ofert z różnych banków i wybranie tej najlepszej dla Ciebie.

Większość banków posiada w swojej ofercie tak zwaną ofertę standardową. Są to z góry określone warunki, takie jak marża i prowizja, jakie możesz otrzymać wnioskując o kredyt w danym banku.

Najlepsza oferta dla rolnika

Od oferty standardowej bardzo często organizowane są promocje ograniczone czasowo. Oznacza to, że kiedy będziesz wnioskować o kredyt, a dostępna będzie oferta promocyjna kredytu gotówkowego, kredytu inwestycyjnego czy kredytu na maszyny to otrzymasz marże lub/i prowizję lepszą niż w ofercie standardowej.

Bardzo często również masz możliwość poprawienia warunków oferty standardowej, poprzez zdecydowanie się na dodatkowy produkt w banku, w którym starasz się o kredyt. Dodatkowym produktem może być na przykład ubezpieczenie na życie jednego z kredytobiorców, czy założenie konta w banku w którym bierzesz kredyt.

Kredyt inwestycyjny dla rolnika

Jeśli interesuje Cię korzystne finansowanie inwestycyjne dla gospodarstwa rolnego to wpływ na warunki ma także wysokość wkładu własnego w inwestycję, choć nie zawsze tak jest. Ogólna zasada jest taka, że im większy wkład własny, tym warunki kredytu powinny być korzystniejsze. Często jednak banki podchodzą do tego w ten sposób, że przedstawiają dwa warianty tj. dla minimum 10% wkładu własnego oraz dla minimum 20% wkładu własnego.

Oferta dla rolnika

Warunki kredytów dla rolnika zmieniają się zwykle co jakiś czas i mogą się znacznie od siebie różnić. Szczególnie w dobie otaczającej nas pandemii można spotkać się z sytuacją, w której różnica w wysokości raty pożyczki dla rolnika w jednym i drugim banku to nawet kilkaset złotych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze oferty kredytu dla rolnika – skontaktuj się z naszymi ekspertami. Zadzwoń lub zostaw do siebie numer telefon w formularzu na stronie. Oddzwonimy do Ciebie w najbliższym możliwym terminie